AZ EGÉSZSÉGES DOLGOZÓ, MINT MEGTÉRÜLŐ BEFEKTETÉS
Több millió ember szenved ma már krónikus gerincbántalmaktól, csökkent mozgásképességtől, nyaki, deréktáji vagy csípőben jelentkező, kínzó fájdalomérzéstől. Továbbá egyre több, a munkahelyén nehezen alkalmazkodó, és csapatban nehezen dolgozó, stresszes munkavállaló.
A számítógépezés igényli a nyak, a hát, a karok és a lábak hosszan tartó mozdulatlanságát – ráadásul ezek a helyezetek gyakran helytelenek, amely gyors fáradást okoz, és növeli a krónikus gerincfájdalmak kockázatát. Ráadásul a billentyűzet és az egér folyamatos használata az ismétlődő mozgásminták révén különböző, gyakran visszafordíthatatlan rendellenességhez vezet, ami az izmokat, inakat, idegeket és ízületeket illeti. A helytelen testtartás és stressz több mint száz különböző rendellenességet okozhat. Az emiatt jelentkező egészségügyi problémák pedig az összes táppénzen töltött munkanapok kb. 1/3-áért felelősek, és vezető okai a munkahelyi hiányzásoknak.
A cégek felelőssége abban rejlik, hogy biztosítják-e dolgozóiknak az egészségük megőrzéséhez, illetve fejlesztéséhez szükséges körülményeket, lehetőségeket. Az egészségfejlesztés elkötelezettséget kíván mind a munkáltató, mind a munkavállaló részéről, és egyébiránt állandó lehetőséget is biztosít a közös munkára, fejlődésre. A dolgozók személyes felelőssége megnő munkájuk iránt, ha érzik, munkahelyük hozzájárul egészségi állapotuk kedvező befolyásolásához.
Ebben nyújthatnak segítséget azok a cégeknek, és dolgozóik számára kifejlesztett csoportos programok, amelyek megmutatják, milyen technikákkal, foglalkozásokkal maradhat egészséges, testileg-lelkileg fitt, motivált egy munkavállaló, és a munkáltatók hogyan őrizhetik, vagy éppen teremthetik meg dolgozóikban, dolgozóik között a csapatszellemet.
Legyen szó hétvégi csapatépítő megmozdulásról, egynapos tréningről vagy rendszeres, munkahelyi egészségmegőrző foglalkozásról a cél egy: hatékony, fegyelmezett, nagy teherbíró képességű, egészségtudatos, vidám-pozitív beállítottságú, csapatban könnyen alkalmazkodó, munkahelyéről minimálisan hiányzó, lojális munkavállaló!
EGYENSÚLY ÉLETVEZETÉSI TRÉNING
Programok:
Csonka Csaba bemutatkozó előadás
Életvitel egyensúly – Előadás a munkahelyi stresszről, következményeiről, megoldások bemutatása, munkahelyi torna bemutatása
Meditáció – Előadás arról, mit kell tudnunk a meditációról. Miért, mikor, és hogyan alkalmazzuk munkahelyen, hétköznapjainkban? A helyes légzés megtanulása.
Egyensúly a táplálkozásban – Előadás napjaink helytelen táplálkozásáról, Egyensúly étrend bemutatása, gyakorlati tanácsok annak alkalmazására
Egyensúly torna – Bemutató a kezdetektől napjainkig, Dr Csomai Zita orvos természetgyógyász, Dr. Mark. R. Pustaver. orvos-chiropractor- az amerikai Nascar csapatorvosa és a magyar Shaolin Szövetség ajánlásával.
Csoportos Egyensúlytorna
és vezetett meditáció
Csoportos Reiki kezelés
Helyszín:
Diósdi Torna Club Sportközpontja
Diósd, Pacsirta u. 29.
Időpont: 9.00-16.00-ig.
(A programok példák, igény szerint alakíthatóak)
Egyensúly Életvezetési Tréning – Csapatépítő hétvége a Somogy Kertje üdülőfaluban
Időtartam, hétvége 2 nap. 1 éjszaka, elhelyezés vályogházakban.
Mobil telefon, Laptop, TV használata tiltott! (negatív energiák)
Étrend:
Egyensúly étrend (Sok-sok zöldség, bio tészták, hogy minél kevesebb negatív gondolatunk legyen, minimális húsfogyasztás!
Elemei:
Előadások:
- A.) Hogyan kell szaunázni?
- Mire jó a szaunázás?
- B.)Mit kell tudni a helyes légzésről-és ennek gyakorlása-?
- C.) Egyensúly torna eredete- kialakulása- hatásai?
- D.) Egyensúly étrend eredete- hatásai-alkalmazása a hétköznapokban?
- E.) Mit kell tudni a meditációról? Hol és mikor alkalmazhatjuk? A technika elsajátítása. A rezgés fontossága a test és lélek egyensúlyában? Mit kell tudnunk és Mire hatnak az energiafeltöltő énekek-dalok? (Bhajanok- Mantrák)
Közös szaunázás (csapatban)
Testébresztő egyensúlytorna (reggel)
Közös meditációk
Közös éneklések
(Indiai és Magyar Bhajanok- Mantrák)
Egyensúly Függőhídon átjutás
– kötélpálya segítségével –
7.) Egyensúly gyakorlatok cölöpön-téglákon egyensúlyozva
(A programok példák, igény szerint alakíthatóak)
Munkahelyi Egészségmegőrző Egyensúlytorna
Gyakoriság: Heti 1 alkalom
Javasolt időpont:
11.00-14.00 közötti időszak
Időtartam: 20-30 perc
Felépítése:
- A helyes légzés megtanulása-gyakorlása. Miért fontos a helyes légzés?
- -előadás pár percben-
- Gerinc mobilizációs gyakorlatok (helyes fejbiccentések) Egyszerű, azonnal követhető, egyhelyben történő
- Tartóizom erősítő és nyújtó gyakorlatok. Statikus, egyhelyben történő.
- Energiafeltöltő, Chi-Kung gyakorlatok (egyhelyben történő és nem megerőltető.)
- Összpontosítást, fegyelmet, hatékonyságot növelő Thai-Chi gyakorlatok
- Vezetett Meditáció széken ülve. (kéz a kézben, vizualizáció és csapatépítés)
- Csoportos Reiki kezelés
(A programok példák, igény szerint alakíthatóak)
tel: +36 30 549 1233
e-mail: csonkacsaba@staregeszseg.hu